HAYIR LOKMASI NEDEN DAĞITILIR ?

LOKMA DAĞITIM KÜLTÜRÜ HAKKINDA BILGILER

Kültürümüz ve geleneklerimizin en önemli yiyeceklerinden olan lokma, büyük ya da küçük bir çok organizasyonun vazgeçilmezidir. Geçmişi çok uzun dönemlere ait olsa da halen günümüzde popülerliğini aynı şekilde korumaktadır. O nedenle kültürümüzde önemli bir yeri olan lokmanın hayır amaçlı dağıtılması da gelenek ve göreneklerimize dayanmaktadır. Hayır amaçlı olarak el açması pişi ya da tatlı lokma dağıtılabilir.

Sohbetler, mevlitler kuran okutma ve cenaze gibi günlerde yaptırılan lokma, özel ve mübarek günler için de yaptırılan bir yiyecek türüdür. Kandiller ya da Cuma günleri de hayır amaçlı dağıtılabilir. 
Lokma dağıtmanın birçok nedeni olduğu gibi hiç bir nedeni olmadan sadece hayır amaçlı Allah rızası için de dağıtılabilir. Ölmüşlerin ruhu için ve yıl dönümlerinde dağıtılabilir. Lokma hafif ve kolay tüketilebilen bir yiyecek olmasından dolayı gelen misafirleriniz için de ayak üstü tadabileceği bir lezzet olarak dikkat çekmektedir.
Tüm bu nedenler göz önüne alındığında Bursa’da Hayır Lokmacısı ihtiyacınız olduğunda firmamız ve işinde uzman ekibimiz size her zaman hizmet verecektir. Hemen iletişim bölümündeki numaralardan bize ulaşarak dilediğiniz gün ve saatte hayır lokması dağıtmak için ekibimiz hazır olacaktır.

Adres

YEŞİL BURSA LOKMA MERKEZ ŞUBE
3. Yüce Sk. No:26 Fatih Mahallesi
16200 Osmangazi/Bursa