LOKMA NEDIR ?

LOKMA DEYIP GEÇMEYIN. USTALIĞIN VE LEZZETIN BULUŞTUĞU TARIHI TATLIYI YAKINDAN TANIYIN.

    Kökleri çok eski zamanlara ait olan Lokma; un, şeker, maya, tuz ve su karıştırılarak hamur haline getirilmesi sonucunda oluşmaktadır.  Devamında o bilindik şekline getirildikten sonra, yağda kızartılır ve ardından şerbet içine atılıp hazır hale getirilir. Oldukça lezzetli olan lokma tatlısı genellikle hayır işlerinde dağıtılır ve çoğu zaman şehir merkezlerinde Lokma Dağıtmak için özel dizayn edilmiş araçlara rastlanılır. Önemli bir işinizin hayır ile sonuçlanması için dahi hayır lokması dağıtabilir ve insanların size dua etmesini sağlayabilirsiniz. Belli bir bölgede değil istediğiniz her yerde dağıtımın gerçekleşmesini talep edebilir, dilerseniz birden fazla noktada belli adetler doğrultusunda dağıtılmasını da isteyebilirsiniz. Çoğu zaman insanlar bir yakını vefat ettiğinde merhumun ruhu için de Lokma döktürür ve insanlar hem ağırlanırken hem hayır işlenmiş olur. Sizlerde gerek gördüğünüz her durum için hayır lokması dağıtabilir ve işlerinizin hayırla sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. 

    Bursa'nın en becerikli lokma ustalarından Adem Usta ve Hamit Usta' nın  elinden çıkan Hayır Lokması küçük porsiyon şeklinde hazırlanır ve belirttiğiniz kişi sayısı kadar dağıtımı sağlanır. Lokmalar uzman bir ekip kontrolünde el değmeden makinede yapılır ve bu sayede hijyen her zaman en üst düzeyde tutulur. Yeşil Bursa Lokmacısı ekiplerimiz sizlere Bursa da hiçbir işle uğraşmadan mevlit' inizin ikram kısmını bizlerden talep edebilirsiniz. Bununla birlikte iş yeri açılışı, mevlit, hayırlı bir iş girişimi, sünnet ve düğün gibi çok çeşitli amaçlar içinde sadece Lokma Döktürme hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sitemizde görmüş olduğunuz tüm lokma çeşitlerinden istediğiniz bir tanesini tercih edebilir ve dilediğiniz kişi sayısı kadar yapılıp, dağıtımını sağlayabilirsiniz. 
    Ülkemizin her bölgesinde görebileceğiniz az şerbetli bu hafif tatlı, her zaman hatırlattığımız gibi hayır maksatlı yapılıp, dağıtıldığı için her an bir araçta dağıtılırken görmeniz ve bu eşsiz lezzeti tatmanız mümkün olabilmektedir. Fazla malzeme kullanılmaması ve uzun saatler şerbette bırakılmamasından ötürü diğer tatlılara oranla daha az kalori barındıran Bursa Hayır Lokması, bu açıdan da en iyi seçenektir.. Dolayısıyla ağır olmamasından ötürü görülen her yerde tatmanızın bir sakıncası yoktur. Bununla birlikte en çok merak edilen Hayır Lokması Fiyatları hususunda ise en uygun tatlılar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Ancak ustanın mahareti ve tatlının lezzeti doğrultusunda fiyatlarda oynama görmenizin mümkün olacağını belirtmek isteriz.

Adres

YEŞİL BURSA LOKMA MERKEZ ŞUBE
3. Yüce Sk. No:26 Fatih Mahallesi
16200 Osmangazi/Bursa